Украинский портАл
 


ПРОТИСТОЯТИ НОВИМ ЗАГРОЗАМ

Проблеми, що постають перед системою евроатлантичної безпеки, постійно змінюються. Нові загрози, включаючи тероризм та наявність проблемних країн, спричинені як внутрішніми, так і зовнішніми факторами, також мають транснаціональний характер. Хоча загрози стабільності походять, в основному, зі стратегічно важливого регіону Балкан, останні події в Афганістані продемонстрували, що нові загрози нашій спільній безпеці можуть виникати і з регіону на периферії евроатлантичної зони. Тому зміцнення міжнародної стабільності та безпеки ще більше залежать, з одного боку, від проведення внутрішніх реформ, а з іншого - від розширення масштабів міжнародного співробітництва. Сприяння ефективній безпеці неможливе в умовах відсутності фундаментальних демократичних доктрин та інституцій. В обох цих питаннях євроатлантичному партнерству належить ключова роль.


ВЗАЄМОДІЯТИ З КРАЇНАМИ-ПАРТНЕРАМИ

Одним із ключових завдань програми "Партнерство заради миру" є забезпечення спроможності військ країн-партнерів взаємодіяти з силами НАТО під час проведення миротворчих операцій. Участь у двосторонніх програмах і військових тренуваннях допомагає країнам-партнерам набути практичного досвіду для спільної з силами НАТО участі в миротворчих операціях. Ключову роль при цьому відіграють знання англійської мови і розвиток оперативної сумісності.

Збройні сили цих країн дедалі краще опановують оперативні норми Альянсу щодо забезпечення ефективного проведення польових операцій, а також впроваджують процедури і норми, сумісні з тими, які застосовують сили НАТО.

Отже, Концепція оперативної спроможності відіграе ключову роль у цьому плані. Центр координації партнерства (ЦКП), сформований у 1994 році при штабі Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Европі, підтримує стратегічне командування НАТО в координуванні навчання і тренування в рамках ПЗМ.


ЗАПОБІГАТИ РОЗПОВСЮДЖЕННЮ ЗБРОЇ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ

Протидія розповсюдженню зброї масового знищення (ЗМЗ) є одним із ключових завдань безпеки ХХІ сторіччя. Діалог НАТО з країнамипартнерами відіграєе надзвичайно важливу роль у досягненні цілей Альянсу в цій галузі. Взаємна довіра і впевненість є необхідними передумовами успішної протидії розповсюдженню ЗМЗ і можуть бути забезпечені тільки через відкритість і прозорість.
Альянс прагне поглибити взаєморозуміння і розширити обмін інформаціею з питань розповсюдження ЗМЗ через консультації з партнерами. Такі консультації, на яких обговорюються питання політики і оборони і які проводяться за участю міністрів закордонних справ і оборони, допомагають зміцнити взаемну довіру. До того ж деякі країни-партнери мають важливий досвід вирішення питань ЗМЗ і можуть зробити вагомий внесок у спільні заходи в цій галузі.


БОРОТИСЯ З ТЕРОРИЗМОМ

Боротьба з тероризмом зараз є одним із пріоритетів діяльності НАТО. Напади на Сполучені Штати 11 вересня 2001 року призвели до першого в історії НАТО задіяння статті 5 (стаття щодо колективної оборони основоположного договору Альянсу). Посли НАТО і країн-партнерів зібралися на засідання наступного дня і беззастережно засудили терористичні напади, а також зобов'язалися докласти всіх можливих зусиль для боротьби зі злом тероризму.

"Ми приголомшені цими варварськими актами і беззастережно засуджуємо їх. Це був напад на наші спільні цінності. Ми не дозволимо тим, хто обрав шлях насильства, поставити ці цінності під загрозу. Ми зобов'язуємось докласти всіх можливих зусиль для боротьби зі злом тероризму. Нас об'єднуе переконання, що ідеали партнерства і співпраці переможуть".  (Заява РЄАП 12.09.01)
 
міфи про НАТО

зарубки НАТО

шпаргалка НАТО
інші веб-сторінки цього автора
ностальгія за помаранчем

Історико-культурний заповідник БУША
Обласна організація Спілки письменників України
 
COPYRIGHT © RODOSLAV-2007