Украинский портАл
азбука от ангелов для людей- книги ченнелингом


НАТО: УКРАЇНСЬКИЙ БРИФІНГ

Останній аргумент імперії на користь членства в НАТО

Досить політичної тріскотні. Карти розкрито. Кожен, хто хоче жити, має потурбуватись про свою безпеку.

 
Військові дії Росії проти Грузії були б неможливими, якби Грузія отримала план дій щодо членства в НАТО - МЗС України
Якби Грузія була членом НАТО, навіть така велика держава як Росія "сто разів подумала б, чи розпочати військові дії проти Грузії і, мабуть, відмовилася би від своїх планів". Про це сказав сьогодні на брифінгу заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Вадим Пристайко. Дипломат уточнив, пославшись на статут НАТО, що агресія проти одного члена Альянсу вважається агресією проти всіх членів НАТО, і в цьому випадку країни НАТО стають на його захист.

Відповідаючи на запитання журналістів, Вадим Пристайко висловив думку, що нинішня ситуація була б неможлива, навіть якщо б Грузія вже отримала ПДЧ щодо НАТО.НАТО перегляне свої відносини з Росією
Рішення саміту НАТО в Бухаресті про перспективу прийому в альянс України і Грузії залишаються чинними. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер за підсумками засідання Ради НАТО на рівні послів та їх зустрічі з послом Грузії.

Яап де Хооп Схеффер також підкреслив, що ситуація в Південній Осетії "не вплине на перспективу отримання Україною Плану дій про членство (ПДЧ) в НАТО, яка розглядатиметься на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО на початку грудня".

"Україна і Грузія є суверенними державами. Рішення про перспективи надання їм ПДЧ не є пакетними, а ухвалюються на індивідуальній основі", - підсумував генсек НАТО.

Він висловив надію на якнайскоріше проведення Ради Росія-НАТО щодо ситуації в Південній Осетії. Про це Яап де Хооп Схеффер заявив на прес-конференції за підсумками надзвичайного засідання Північноатлантичної ради і засідання Ради партнерства НАТО і Грузії на рівні послів.

"Рада Росія-НАТО має бути ретельно підготовлена, час її проведення має бути продуманий, вона має бути добре організована. ", - заявив генсек НАТО.

У зоні конфлікту складається драматична гуманітарна ситуація, нагадав Яап де Хооп Схеффер. "Необхідно, щоб припинення вогню і виведення всіх сил мали підтвердження. Цю ситуацію ми повинні обговорити з російськими партнерами", - підкреслив він.

Крім того, Яап де Хооп Схеффер заявив, що НАТО розглядатиме "низку запитів про сприяння, які передав Північноатлантичній раді посол Грузії". "Я поки не готовий вдаватися до деталей цих запитів, але можу лише сказати, що ми їх обговорюватимемо", - сказав генеральний секретар альянсу.

Членам НАТО потрібно переглянути свої взаємовідносини з Росією у світлі конфлікту у Південній Осетії, заявив представник США в альянсі.

"За підсумками дискусії деякі члени НАТО заявили, що тепер вони не зможуть вести справи з Росією, як звичайно. Ми вважаємо, що нам потрібно переглянути нашу роботу з Росією", - повідомив посланник США Курт Волкер.

Автор веб-сторінки висловлює вдячність відділу громадської інформації НАТО і Центру інформації та документації НАТО у Києві за надану можливість ознайотимись з діяльністю Альянсу, отримавши інформацію з перших рук, і побачити велике не з відстані, а з середини.

міфи про НАТО

зарубки НАТО

шпаргалка НАТО
інші веб-сторінки цього автора
ностальгія за помаранчем

Історико-культурний заповідник БУША
Обласна організація Спілки письменників України
 
COPYRIGHT © RODOSLAV-2007