Украинский портАл
азбука от ангелов для людей- книги ченнелингом


НАТО: УКРАЇНСЬКИЙ БРИФІНГ

Останній аргумент імперії на користь членства в НАТО

Досить політичної тріскотні. Карти розкрито. Кожен, хто хоче жити, має потурбуватись про свою безпеку.

 
НАТО прийде на допомогу Україні у подоланні наслідків повені
Про це повідомив речник Північноатлантичного альянсу Роберт Пшель.
За його словами, український уряд звернувся до спеціалізованого центру НАТО і наразі обговорюються конкретні типи допомоги, які потребуватиме Україна. Серед іншого, мова може йти про спеціальне обладнання, ліки і харчі.

Раніше Організація Північноатлантичного договору неодноразово піклувалася про здолання нашою країною стихійних явищ. Так, техніка та експерти Альянсу залучались в 1995 році до ліквідації аварії на очисних спорудах м. Харків, в 1997 році до проведення пошуково-рятувальних робіт на місці катастрофи українського літака Як-42 у Греції, в 1998 і 2001 р.р. до усунення наслідків повеней на Закарпатті.

МЗС України звернувся до міжнародних організацій і керівництва іноземних країн з проханням надати гуманітарну й технічну допомогу в звязку з ліквідацією наслідків стихійного лиха на заході України. Вже відгукнулися на цей заклик ООН, Євросоюз, Естонія, Іспанія, Італія, Польща, Росія, США, Угорщина, Чехія, Японія.Військове співробітництво між збройними силами Греції та України
Його перспективні напрямки розглядалися в ході переговорів у складі військових делегацій обох країн на чолі з начальником Генерального штабу Національної оборони Грецької Республіки генералом Дімітріосом Грапсасом під час відвідання України з офіційним візитом та начальником Генерального штабу  Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком.

Сторони обмінялися досвідом реформування і розвитку своїх збройних сил, обговорили питання військової співпраці нашої держави з НАТО та Євросоюзом, зокрема, в контексті можливої участі підрозділів ЗС України в бойових групах ЄС ("Helbroc"), а також в інших спільних проектах.Завершено черговий етап участі України в операції НАТО "Активні зусилля
Це сталося 2 серпня п.р., коли фрегат Військово-Морських Сил ЗС України "Гетьман Сагайдачний" вийшов з оперативного підпорядкування командування морського компонента обєднаних збройних сил НАТО "Південь", розташованого в Неаполі (Італія). На борту українського військового корабля був спущений прапор Альянсу та знята символіка Організації Північноатлантичного договору.

За попередньою оцінкою командира походу  начальника Центру морських операцій ВМС ЗС України капітана 2-го рангу Дениса Березовського, участь даного плавзасобу в натовській операції була успішною. На його думку, такий висновок ґрунтується на високій організації роботи з виявлення та попередження терористичних дій у Середземному морі.

Близько 12 тис. морських миль, кілька десятків польотів з борта корабля вертольота Ка-27ПР, понад 320 опитаних торговельних суден, декілька запеленгованих підозрілих суден  такий актив цієї діяльності. Зокрема, уперше до антитерористичної операції залучався корабель класу "фрегат", використовувався вертоліт палубного базування, здійснювалось патрулювання не тільки в східній, але й у західній частині Середземного моря. "Гетьман Сагайдачний" залишатиметься там ще на тиждень для виконання учбово-бойових вправ і поповнення запасів палива й води перед поверненням у Севастополь.У Львові відкрився Центр з євроатлантичної інтеграції
Він був створений наказом ректора Львівського інституту економіки та туризму за рішенням вченої ради вищого навчального закладу з метою поширення обєктивної інформації щодо ролі НАТО в сучасному світі та європейської і євроатлантичної інтеграції України.

Планується, що центр, серед іншого, займатиметься організацією учбового процесу, підвищенням знань з питань міжнародних відносин представників місцевого самоврядування, проведенням наукових досліджень з актуальних проблем євроатлантичної інтеграції України."Якщо українці нікого не бояться, то, справді, навіщо їм НАТО?
Таку думку висловив професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Андрій Гірник на презентації результатів дослідження "Безпека України  ймовірні загрози", проведеного фондом "Демократичні ініціативи". За його словами, більшість населення України не підтримує членство України в НАТО, адже не усвідомлює наявність зовнішніх загроз національній безпеці держави. У свою чергу, експерт з проблем національної безпеки Євген Жеребецький зауважив, що таке ставлення пересічних громадян до зовнішньої складової національної безпеки є свідченням певної неграмотності суспільства, що не відповідає реальному стану речей. Він вважає, що діяльність деяких фахівців, які роблять замовні висновки про нібито відсутність навколо України зовнішніх небезпек, "не може не турбувати", оскільки "насправді це не так".


Автор веб-сторінки висловлює вдячність відділу громадської інформації НАТО і Центру інформації та документації НАТО у Києві за надану можливість ознайотимись з діяльністю Альянсу, отримавши інформацію з перших рук, і побачити велике не з відстані, а з середини.

міфи про НАТО

зарубки НАТО

шпаргалка НАТО
інші веб-сторінки цього автора
ностальгія за помаранчем

Історико-культурний заповідник БУША
Обласна організація Спілки письменників України
 
COPYRIGHT © RODOSLAV-2007